Tip: Indické bezmasé hotovky nejen na cesty

Chystáte se na výlet a nevíte přesně, jak to bude s možnostmi stravování? Nebo si prostě jen chcete dát rychlý oběd v práci, kde máte k dispozici mikrovlnnou troubu? Pak Vám přijdou vhod hotová jídla JezHned.

Patřím mezi milovníky indického jídla. O to více mě potěšil fakt, že i na českém trhu se nyní dají pořídit hotovky, které jsou bezmasé a neobsahují ani mléko, ani lepek. Vyhovují tak vegetariánům, veganům i celiakům. Ochutnala jsem 4 druhy a ráda se s Vámi podělím o první dojmy.

Rychlé, veganské indické jídlo

Za léta, kdy nejím maso, jsem musela před školními výlety a podobnými příležitostmi složitě hledat v obchodech snadno připravitelné bezmasé jídlo. Doba opět pokročila, a tak je tu možnost pořídit si snadno a rychle indické hotovky na webu JezHned.

Stačí si jen vybrat druh indického jídla, který máte rádi. Na obalu najdete i obrázek chilli papričky ukazující stupeň pálivosti. Jakmile budete mít vybráno, můžete si zboží nechat doručit kurýrní službou, a nebo si jej vyzvednout v síti Uloženka či Zásilkovna.

Já jsem se pro balíček vypravila do Zásilkovny. Po otevření krabice na mě čekaly 4 hotovky, Shahi Navratan Korma, Matar Paneer (Tofu), Paneer (Tofu) MakhaniDelhi Dal Makhani. Všechny s veganským složením. První 2 balíčky jsem se rozhodla hned vyzkoušet. Po otevření krabičky uvidíte stříbrný sáček obsahující indické jídlo, které lze ohřát několika způsoby.

Obsah krabičky Matar Paneer (Tofu).

Ohřev – mikrovlnka, plotýnka, nebo varná konvice

První variantou ohřevu je vyklopit jídlo na talíř a ohřát cca 3 minuty v mikrovlnce. Další možností je obsah sáčku ohřát klasicky v hrnci. Pokud nemáte k dispozici ani mikrovlnnou troubu, ani plotýnku, nabízí se ještě jeden způsob. Neotevřený sáček lze na 10 minut vložit do horké vody. Pokud máte tedy například v hotelovém pokoji či na chatě k dispozici třeba jen varnou konvici, bude Vám to k ohřevu stačit.

Jídlo stačí vyklopit na talíř a ohřát v mikrovlnce.
Jídlo stačí vyklopit na talíř a ohřát v mikrovlnce. Na obrázku je Shahi Navratan korma.

Já jsem se rozhodla pro použití mikrovlnky. Sáček obsahuje poměrně velkou porci indického jídla. Jako přílohu jsem si uvařila rýži (tu krabičky neobsahují). Hotovku si můžete dát třeba i s bramborami, s chlebem či s plackou. Na webu JezHned si lze objednat i rychlou přílohu v podobě rýže či pohanky.

Matar Paneer (Tofu) + trochu přidané rýže.
Matar Paneer (Tofu) + trochu přidané rýže.

Doporučení

Jídlo je chuťově velmi dobré. Mezi hotovkami, které jsem měla příležitost ochutnat, se jedná rozhodně o jedny z nejlepších. Až budete příště shánět rychlé, veganské jídlo, nebojte se ochutnat indickou variantu. Jen raději uvádím drobné upozornění. Jak už to u indických jídel bývá, i označení Mild (mírně pálivé), může někomu přijít štiplavější, než má rád. Pak určitě nezapomeňte servírovat s dostatečným množstvím přílohy a třeba s rostlinným mlékem. 🙂